"Fotografia to mój styl życia i sposób na postrzeganie świata. Fotografia to sens mojego istnienia. Ona daje mi poczucie wartości, szacunku do samego siebie i do innych."

Artysta fotografik-członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od lat 80-tych ubiegłego wieku aktywnie uczestniczy w pracy twórczej w Katowickim Towarzystwie Fotograficznym, we wszystkich przedsięwzięciach organizacyjnych i artystycznych oraz licznych wystawach, aż do momentu rozwiązania Towarzystwa w połowie lat 90-tych.

 

Bierze udział w kilkunastu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Ostatnie wystawy indywidualne:

Równolegle od ponad 30 lat realizuje swoją pasję w działalności komercyjnej i artystycznej w STUDIO FOTOGRAFII REKLAMOWEJ wykonując zamówienia klientów w zakresie reklamy produktu, okładek płyt i książek, albumów, kalendarzy, folderów,portfolia, reprodukcji dzieł sztuki w ilości ponad 3000 wydawnictw. Jego fotografie zdobią okładki ponad 130 płyt i plakatów muzycznych:

Fotografie reklamowe wykonał dla ponad 270 Firm w kraju i zagranicą .Należą do nich m.in.: ALPINUS, MERCEDES-BENZ, BARRISOL, OMNIA, MOTOROLA, JOPEK, FERROPOL, MIFAMA, FERRUM, FLORIAN, CLASSA, INPAKO, NOMA, LIMBA, ELMAR, ELZAB, BATORY, ELEKTROBUDOWA, TRAMP, ELEKTROMONT, GRIFONE, ITAM, SOBIESKI, BUSINESS FOUNDATION BOOK, CENTROZAP, WĘGLOKOKS, STALEXPORT, CLEAREX, STADION ŚLĄSKI, ASS-3, ATK-fala, FOB-DAIM, EKOINSTAL, VENTIS, JOPEX, DPS-sufity, PIERRE VALADE, FAM-PIONKI, BERNHARDT, COMFORTEL.

Ponad 12 letnia współpraca przy realizacjach fotografii wnętrz w Niemczech dla sieci luksusowych hoteli w Binz - / RUGARD, ARKONA, BEL AIR, GRAND HOTEL/ oraz ESTHETIC PURE magazynu mody, zdrowia i urody wydawanego w Hanowerze do dnia dzisiejszego.

Pierwsze zdjęcia premiera Jerzego Buzka, które obiegły świat były wykonane w jego STUDIO. Fotografował elitę polskiej i nie tylko- polityki, biznesu,sportu i świata artystycznego m.in. Jean Reno, Steven Seagal, Jerzy Dziewulski, Antoni Piechniczek, Kamil Durczok aktorzy programu TV "Spotkanie z balladą",również Joanna Bartel, Cezary Żak, Artur Barciś, Bogdan Kalus, Sylwester Maciejewski oraz ponad 200 kandydatów do sejmu, senatu,samorządów /prezydenci miast/ itd.

Wykonał zdjęcia do 24 okładek magazynu ilustrowanego "BROŃ" oraz do czasopism PANORAMA, STRZAL, FISKUS, MORBID NOIZZ.

Jest autorem fotografii do albumów i książek:

oraz albumy autorskie:

Jego fotografie zostały zakupione przez Muzea w Rudzie Śląskiej, w Bielsku-Białej , Chorzowie i Katowicach.

W ROKU 2009-2010 OTRZYMAŁ NAGRODĘ PREZYDENTA W DZIEDZINIE KULTURY ZA OSIĄGNIĘCIA FOTOGRAFICZNE, WYSTAWIENNICZE I WYDAWNICZE.

Ostatnia jego realizacja zdjęciowa to podświetlana na materiałach "Barrisol" fotografia o pow.80 m2 najważniejszych miejsc Berlina, będąca scenografią wewnętrzną biurowca "BB-BERLIN " przy Albert Einstein Ring w Berlinie.